מרוקו

מרוקו מעוררת את כל החושים. קוראת וקורצת מכל כיוון. נופים קסומים, אומנות ייחודית ותרבות מרתקת. בביקור במרוקו, כל אלו ביחד יוצרים חוויה מיוחדת במינה.

התרבות המרוקאית הינה שילוב של תרבות ערבית- מוסלמית ותרבות ברברית - הברברים הם תושביה הקדומים של צפון אפריקה ואוכלוסייתם במרוקו כיום מתרכזת בכפרים בהרי האטלס ובמדבריות הסהרה. (תבשיל הקוסקוס לדוגמא הוא מאכל ברברי.)

מרוקו אמנם רחוקה משאר המדינות הפופולריות באפריקה, אך בשנים האחרונות היא הופכת ליעד בפני עצמה. שליש משטחה של המדינה הוא הרים, וביניהם רכס הרי האטלס ופסגתו הגבוהה ג'בל טובקאל, הרי הריף בצפון והמדבריות של הסהרה בדרום. מלבד זאת האוקיינוס האטלנטי עוטף את מרוקו בכל מערבה והים התיכון בצפונה של המדינה. בתוך הערים, תוכלו לבקר ברובע העתיק שנקרא מדינה - לטייל בין שווקים צבעוניים ותוססים, לראות מבנים ייחודיים למרוקו ולחוות חוויה קולינרית עשירה וטעימה במיוחד.
אך מעל לכל, המפגש עם האנשים המקומיים הוא שעושה את ההבדל. מפגש עם אנשים פתוחים, מקבלים, אכפתיים ואדיבים, בעיקרם. אשר אירוח אצלם זו חגיגה נהדרת.

לרוב, הטיול במרוקו מתעלה מעל לכל המצופה וישאיר את המבקרים בה עם הרבה טעם של עוד.

את הפסקה הנפלאה הזו כתבה התרמילאית עונג בן-דרור. טיילתם גם אתם במרוקו? עזרו לנו לשים אותה על המפה למען קהילת התרמילאים, כתבו מאמרים והוסיפו טיפים במפות.