מוזמביק

מוזמביק היא מדינת החופים והים של אפריקה.
במדינה קו חוף ארוך במיוחד שכולו חופים לבנים, מים צלולים בצבע טורקיז, קבוצות איים גדולות וצלילות מהטובות בעולם. ישנן השמורות שמוגדרות כמוצלחות ביותר לצפייה בכרישי לוויתן, מנטה-ריי, ויצורים ימיים נדירים אחרים (כמו הדיוגונג), כאשר בעונות מסויימות תוכלו גם לחזות בנדידת לוויתנים ממינים שונים.
עוד תוכלו להרגיש מעט מההשפעות של שליטת הפורטוגזים במדינה, בין אם בשפה הפורטוגזית המדוברת ובין אם במבנים עתיקים ומפוארים שפזורים במדינה מתקופה זו.

מירב נקודות העניין במוזמביק מתרכזות בערי החוף, ממפוטו- הבירה שנמצאת בקצהה הדרומי של המדינה, דרך טופו- עיירת החוף שזכתה לכינוי "גן העדן לתרמילאים" ועד הצפון הרחוק. כשעולים לאורך החוף צפונה מהעיר ביירה פתאום מרגישים במדינה אחרת. כמו לעבור קו דמיוני בין דרום אפריקה ה"מערבית" למזרח אפריקה ה"אותנטית". אם אכן תמשיכו צפונה תגיעו לארכיפלג קווירימבה- שמורה ובה 32 איים. אזור שאפשר לצלול בו או פשוט להשתקע כמה ימים על ערסל. כשמתרחקים מקו החוף מגלים נופים הרריים, ירוקים ובעיקר בתוליים כיוון שהחלק הזה של המדינה כמעט ואינו מתויר.

חשוב לציין כי המדינה נתונה בקונפליקט בין קבוצות מורדים לממשלה, והדרך בין הצפון לדרום נחשבת למסוכנת בתקופות מסויימות- על כן, יש להתעדכן תכופות לפני תכנון הטיול בה.